Bukowianka zagości w Górkach

15. kolejka krośnieńskiej A-klasy to dla naszego zespołu jedna z trudniejszych przepraw, jakie czekają żółto-czarnych w całym sezonie. Górecka drużyna na własnym boisku podejmie Bukowiankę Bukowsko - wicelidera ligi i pretendenta do awansu do okręgówki.

Po ubiegłotygodniowym remisie z Lotniarzem Bezmiechowa, podopieczni Wojciecha Koguta skrzyżują rękawice z mocną ekipą z Bukowska. O sile naszego najbliższego rywala nie ma potrzeby zbyt długo się rozwodzić. W rundzie jesiennej doznaliśmy bowiem druzgocącej porażki i z całą pewnością nikt nie chciałby wracać do tamtych nieprzyjemnych dla nas wydarzeń. Bukowianka w trwającym obecnie sezonie ma w swoim dorobku 29 punktów, na które składa się 9 zwycięstw, 2 remisy i 3 porażki. Najważniejszą postacią w drużynie z Bukowska jest jej grający trener - Ireneusz Zarzyka, znany z występów choćby w Targowiskach, Krośnie, a nie tak dawno w Nowotańcu. Na pewno to najjaśniejszy punkt zespołu Bukowianki, ale nie jedyny atut po stronie niedzielnego przeciwnika.

Górczanie, aby powstrzymać wicelidera, będą musieli się solidnie natrudzić. Choć po meczu w Bezmiechowej nie było zachwytu, to należy zwrócić uwagę na przyzwoitą postawę żółto-czarnych w działaniach defensywnych. Powtórzenie uważnej gry z tyłu będzie kluczem do odniesienia korzystnego rezultatu. Trzeba jednak postawić sprawę jasno - jeśli nasza drużyna chce nawiązać walkę o utrzymanie, to musi zacząć wygrywać, bo szans na odrobienie sporej straty punktowej zostało tylko i aż dwanaście. Dlatego oprócz dobrej destrukcji, liczymy na odważną i skuteczną grę na połowie rywala.

Serdecznie zapraszamy na niedzielne widowisko! Początek spotkania o godzinie 15:00 na stadionie w Górkach. Pojedynek poprowadzi trójka sędziowska: Kiełtyka, Kochański, Czernij.

Swoje rozgrywki wznowią także nasi juniorzy młodsi. Podopieczni Szymona Florka zainaugurują rundę wiosenną meczem z Osławą Zagórz. Początek spotkania w sobotę o godzinie 16:00 na stadionie w Górkach. Zapraszamy!