Cisza przed.. Burzą

Świąteczna przerwa już za nami, ligowcy odeszli od wielkanocnych stołów i wracają do gry! Przed nami 16. kolejka spotkań, w której dojdzie do prawdziwego szlagieru. W najbliższą niedzielę żółto-czarni rozegrają swój inauguracyjny pojedynek w tym roku na własnym stadionie, a ich rywalem będzie mocna ekipa z Rogów. Dla stęsknionych za występami góreckiej drużyny jest to więc doskonały powód do pojawienia się na tym meczu!

Długo musieliśmy czekać na powrót ligowej piłki do Górek. Wprawdzie runda wiosenna wystartowała już trzy tygodnie temu, ale terminarz ułożył się w ten sposób, że pierwszy domowy pojedynek rozegramy 23. kwietnia. Myślimy jednak, że zbliżające się starcie z Burzą Rogi w pełni zrekompensuje długi czas oczekiwania, bo powodów do takich dywagacji jest mnóstwo. Nasi rywale od początku rozgrywek stawiani byli w roli faworyta do awansu i mimo że nie uniknęli drobnych wpadek, to zdaje się, iż pewnie kroczą w kierunku A-klasy. Patrząc na statystki zespołu Burzy możemy dostrzec kilku ciekawych rzeczy. Naszą uwagę zwraca przede wszystkim bezbłędna gra Rogów w spotkaniach wyjazdowych - na 7 stoczonych potyczek, Burza zanotowała 7 zwycięstw! Bilans godny podziwu i gdyby nie słabsza dyspozycja w meczach u siebie, rywale mogliby spokojnie przewodzić w ligowej stawce.

O tym, że stadion w Rogach nie należy do największych twierdz w tym sezonie, przekonali się właśnie podopieczni Andrzeja Siwika, którzy w zeszłej rundzie po kapitalnym meczu pokonali gospodarzy 4:2. Tamto spotkanie uznawane jest przez wielu za najlepszy występ góreckiej drużyny w obecnej kampanii. Wspomnieliśmy wcześniej, iż rogowska Burza to najskuteczniejsza ekipa grająca na wyjazdach, ale nie można zapomnieć, że biorąc pod uwagę tylko mecze na własnym terenie - liderem są żółto-czarni, którzy odnieśli 6 zwycięstw i tylko 1 porażkę. W najbliższą niedzielę możemy być świadkami arcyciekawego pojedynku i liczymy, że obydwie drużyny stworzą interesujące widowisko! Miejmy nadzieję, że górczanie postawią twarde warunki i udowodnią, że sierpniowe zwycięstwo nie było dziełem przypadku!

Początek hitu o godzinie 15:00. Sędziować będą Panowie: Fic, Gancarz, Suski.

Zapraszamy wszystkich kibiców do przybycia na górecki stadion! Walczymy o A-klasę!