Drugi mecz, drugie zwycięstwo!

W meczu drugiej kolejki krośnieńskiej "B-klasy" piłkarze góreckiego LKS-u okazali się lepsi od Orła Pustyny. Po efektownej inauguracji, nasz zespół poszedł za ciosem, sięgając po kolejną zasłużoną i pewną wygraną.

Początek wczorajszego spotkania wcale nie wskazywał na tak łatwą przeprawę. Goście w pierwszych momentach meczu przejęli inicjatywę, tworząc jedną dość groźną sytuację. Na szczęście, dla "żółto-czarnych" strzał zawodnika Orła nie zaskoczył Kamila Ostrowskiego. Mimo niemrawego wejścia w pojedynek, to górczanie zadali pierwszy cios i już w 8. minucie prowadziliśmy 1:0. Szybkie rozegranie piłki na lewej stronie, prostopadła piłka do Gracjana Hędrzaka, który spod linii końcowej wycofał ją do nadbiegającego Łukasza Wójcika i mieliśmy gola! Od tej chwili nasz zespół złapał właściwy rytm i zaczął kontrolować boiskowe wydarzenia. Na efekty dobrej gry nie trzeba było długo czekać. W 23. minucie Gracjan Hędrzak znalazł się niepilnowany w polu karnym i pięknym uderzeniem w dalszy róg nie dał szans golkiperowi przyjezdnych. Drugi gol dla góreckiej drużyny wyraźnie podciął Orłowi skrzydła. Do szatni "żółto-czarni" schodzili więc w doskonałych nastrojach.

Po przerwie trener Andrzej Siwik zaczął dokonywać pierwszych zmian. Na placu gry pojawił się m.in. Przemek Florek, który kilka chwil później podwyższył na 3:0, wykorzystując podanie Gracjana Hędrzaka. Wysokie prowadzenie pozwoliło naszym na spokojniejszą grę. Po raz kolejny świetnie spisywała się defensywa, nie pozwalając rywalom na zbyt wiele. Orzeł miał dwie dobre okazje, ale stworzył je dopiero pod koniec spotkania, kiedy górczanie grali już nieco rozluźnieni. Mimo to, Kamil Ostrowski nie dał się pokonać i zachował czyste konto. Wynik spotkania ustalił nie kto inny, jak Przemek Florek, praktycznie kopiując swojego pierwszego gola. Tym razem asystującym okazał się Łukasz Wójcik. W ostatnich minutach pojedynku, szansę na zwiększenie rozmiarów zwycięstwa miał Szymon Florek, ale nie wykorzystał rzutu karnego.

Sześć punktów po dwóch meczach? Lepszego wejścia w sezon nie można było sobie wymarzyć. Postawa naszej drużyny daje wiele powodów do radości i pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość. Już dziś z niecierpliwością wypatrujemy przyszłej niedzieli. Górczanie wybiorą się do Rogów, gdzie zmierzą się z jednym z głównych kandydatów do awansu. Czy będzie to prawdziwe spotkanie z Burzą? Na pewno prawdziwa weryfikacja, w którym miejscu jesteśmy. Za wczorajszy mecz należą się gratulacje!

LKS Górki: Kamil Ostrowski - Sebastian Podulka, Szymon Florek, Tomasz Florek, Artur Florek - Tobiasz Hędrzak (Przemek Florek 53'), Łukasz Wójcik (Emil Graboń 80'), Konrad Szuba, Arek Ankowski (Daniel Florek 78') - Gracjan Hędrzak (Michał Reczek 63'), Kamil Tomański (Mateusz Sowa 73')

Bramki: Łukasz Wójcik 8', Gracjan Hędrzak 23', Przemek Florek 56', 64'