Pod kontrolą

W meczu 8. kolejki krośnieńskiej B-klasy, nasza drużyna rozprawiła się z Huraganem Jasionka 3:0 (2:0). Wczorajsze starcie toczyło się w spokojnym tempie. Podopieczni Andrzeja Siwika na pewno nie porwali na kolana, ale zagrali pewnie i ich zwycięstwo nie było zagrożone. Dzięki rezultatom na innych boiskach i stracie punktów przez Wisłok i Wesołą, "żółto-czarni" awansowali na pozycję lidera.

Pojedynek z Huraganem rozpoczął się tak, jak większość meczów na góreckim stadionie. Nasi piłkarze uzyskali inicjatywę i to oni kreowali grę. W pierwszych fragmentach najgroźniejszą próbę oddał Konrad Szuba, ale jego strzał zza pola karnego trafił w poprzeczkę. Goście starali się kontrować i czyhać na błędy góreckiej defensywy. Na szczęście ta spisywała się poprawnie, a jeśli popełniła jakiś błąd, to dobrze interweniował Karol Kuś. W 23. minucie Szymon Florek posłał daleką piłkę w kierunku Arka Ankowskiego, ten uwolnił się spod opieki obrońcy i ładnym lobem wyprowadził miejscowych na prowadzenie. Górczanie zbytnio nie forsowali tempa i szanowali jednobramkową zaliczkę. Gdy wydawało się, że do przerwy wynik nie ulegnie zmianie, gola na 2:0 zdobył Łukasz Wójcik. Trzeba przyznać, że wczorajsze spotkanie może nie stało na wysokim poziomie, ale trafienia naszych piłkarzy były naprawdę przedniej urody. Pomocnik góreckiej ekipy przejął piłkę wybitą przez golkipera i kapitalnie uderzył z okolic czterdziestego metra i w ten sposób pierwsze 45 minut zakończyliśmy w jeszcze lepszych humorach

W drugiej połowie przyjezdni nie mając nic do stracenia, zagrali odważniej i częściej pojawiali się pod bramką Karola Kusia. Mimo kilku niezłych szans, rywale nie oddali groźnego strzału. Górczanie również mieli swoje sytuacje. Po przerwie zobaczyliśmy już tylko jedną bramkę, ale za to jaką! W 76. minucie gry Przemek Florek pociągnął lewym skrzydłem, złamał akcję do środka i z okolic rogu "szesnastki" zdobył fantastycznego gola, umieszczając piłkę w samym "okienku". Do końca meczu nic się nie zmieniło i "żółto-czarni" mogli cieszyć się z kolejnego ważnego zwycięstwa!

Ponieważ dwie najlepsze jak do tej pory ekipy, niespodziewanie straciły swoje punkty, podopieczni Andrzeja Siwika są obecnie pierwszą siłą krośnieńskiej B-klasy. Zapewne mało kto wierzył, że góreccy piłkarze będą aż tak dobrze radzić sobie jako beniaminek. Nam pozostaje jedynie pogratulować znakomitej postawy!

LKS Górki: Karol Kuś - Sebastian Podulka, Tomasz Florek, Szymon Florek, Artur Florek - Przemysław Florek (Mateusz Job 81'), Konrad Szuba, Łukasz Wójcik (Kamil Tomański 46'), Michał Reczek - Mateusz Sowa (Emil Graboń 75'), Arkadiusz Ankowski

Bramki: Arkadiusz Ankowski 23', Łukasz Wójcik 44', Przemysław Florek 76'

Żółte kartki: Mateusz Sowa