Raport z przygotowań

Kiedy w deszczową listopadową niedzielę, w efektownym stylu, wywoziliśmy komplet punktów ze Świerzowej, jasnym było, że ligowa wiosna będzie stała pod znakiem walki o awans do A-klasy. Górczanie po kapitalnej jesiennej kampanii, okazali się chyba największą niespodzianką w rozgrywkach i za kilka dni rozpoczną drugi etap batalii o wyższą klasę rozgrywkową. Okazja ku temu, by jako beniaminek zyskać drugą promocję z rzędu jest tym większa, że zapowiadana od kilku ładnych lat reforma w OZPN Krosno wchodzi w życie właśnie od przyszłego sezonu. Szeroko komentowana i kontrowersyjna zmiana spowodowała, że z każdej B-klasy wychodzić będzie cztery najlepsze drużyny. Żółto-czarni mają więc przed sobą autostradę do zyskania awansu, ale jak wiadomo nie można za bardzo się "podpalać", gdyż mimo sporej przewagi punktowej nad grupą pościgową, trzeba mozolnie pracować na kolejne punkty, co nie będzie łatwym zadaniem.

Aby odpowiednio wejść w nową rundę, nasza drużyna solidnie przepracowała zimowy okres przygotowawczy. Po dwóch miesiącach odpoczynku, podopieczni Andrzeja Siwika 20. stycznia wstawili się na górecki stadion, gdzie po omówieniu kwestii organizacyjnych przeprowadzili trening biegowy. Zajęcia z piłkami odbywały się na hali, naprzemiennie z treningami kondycyjnymi w terenie. Pierwsza gra kontrolna przypadała na 12. lutego. Rywalem żółto-czarnych był przedstawiciel A-klasy - Victoria Pakoszówka. Mimo porażki z wyżej notowanym przeciwnikiem 1:3, nasza gra wyglądała dobrze i z niecierpliwością czekaliśmy na kolejny sparing. Tydzień później czekał nas pojedynek z absolutnym liderem B-klasy (grupa I). Brak kilku podstawowych zawodników nie przeszkodził górczanom w pokonaniu Szarotki Nowosielce w skromnych rozmiarach. Mecz zakończył się wynikiem 1:0. Trzecim sparingpartnerem była również drużyna z B-klasy. Tym razem podejmowaliśmy Orkan Markowce. Andrzej Siwik mógł skorzystać z szerszej kadry i przetestować różne warianty. Ponownie pokonaliśmy rywali 1:0. 5. marca nasz zespół skrzyżował rękawice z Górnikiem Grabownica. Góreccy piłkarze nie mieli większych problemów z pokonaniem Górników. Spotkanie zakończyło się rezultatem 5:3. Ostatnie dwa pojedynki kontrolne to remis z Remixem Niebieszczany 2:2, a także zwycięstwo z sąsiednim LKS-em Wzdów 4:1. Gole dla żółto-czarnych we wszystkich meczach towarzyskich strzelali: Mateusz Wołk, Łukasz Komski (2), Bartłomiej Banaś, Michał Reczek (2), Przemysław Florek (2), Andrzej Siwik i Łukasz Wójcik (2).

Jeżeli chodzi o sytuację kadrową, nastąpiły pewne zmiany. W rundzie wiosennej żółto-czarni będą musieli radzić sobie bez filara defensywy - Artura Florka, który wyjechał za granicę. Do zespołu dołączyli natomiast: Bartłomiej Banaś, Jakub Buczek, Sebastian Bryś i Mateusz Wołk. Poza tym wszyscy zawodnicy występujący przed zimową przerwą, zadeklarowali gotowość do gry, choć trener Andrzej Siwik w pierwszych spotkaniach prawdopodobnie nie będzie mógł skorzystać z Arkadiusza Ankowskiego, który zimą złamał nogę i dopiero dochodzi do pełnej sprawności. Najlepszą wiadomością jest brak osłabień.

Omówiliśmy pokrótce kwestie sportowe, ale chcielibyśmy poinformować Was również o wszelkich sprawach organizacyjnych. Najważniejsza z nich to taka, że w ostatnich dniach na budynku szatni pojawiły się kamery, których zadaniem będzie monitorowanie całego obiektu. Nie jest to jedyna funkcja, ponieważ w dzień meczowy jedna z nich pokaże relację na żywo ze stadionu w Górkach w jakości HD. Jest to na pewno dobra wiadomość dla wszystkich kibiców żółto-czarnych przebywających za granicą, a także tych, którzy z jakichś względów nie mogą obejrzeć danego spotkania. Poza tym, planujemy, aby z każdego spotkania naszej drużyny zmontować skrót wideo z golami góreckiego zespołu. Mamy nadzieję, że uda nam się zrealizować ten cel! Ponadto jak zwykle będziecie mogli przeczytać zapowiedź i relację z każdego pojedynku. Kontynuować będziemy także pracę nad klasyfikacją króla strzelców.

Już jutro zapowiedź meczu z Lubatową! Śledźcie nasz fanpage na facebook'u i odwiedzajcie stronę internetową!

//FOTO:RY-SA.PL//