"Siódemka" w derbach!

W 3. kolejce rozgrywek nasz zespół nie dał szans Górnikowi Grabownica, zwyciężając 7:0 (4:0).

Od samego początku spotkania, podopieczni Macieja Bednarczyka starali się narzucić swój styl gry. Na pierwsze efekty trzeba było czekać do 20. minuty, kiedy to Robert Florek chciał obsłużyć prostopadłym podaniem Przemka Florka, a obrońca Górnika tak niefortunnie przeciął piłkę, że skierował ją do własnej bramki. Premierowe trafienie rozochociło żółto-czarnych, którzy starali się podwyższyć prowadzenie. Udało się to w 36. minucie za sprawą Przemka Florka, który w sytuacji "sam na sam" przerzucił futbolówkę nad bramkarzem gości. Asystę przy tym golu zaliczył Rafał Graboń. Dwie minuty później mieliśmy już 3:0. Tym razem to Robert Florek wpisał się na listę strzelców, po bardzo ładnym uderzeniu z okolic pola karnego. Przed przerwą górczanie zdołali zdobyć jeszcze jedną bramkę. Po ładnej akcji całej drużyny, Rafał Graboń pięknym strzałem zza "szesnastki" pokonał golkipera Grabownicy.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Trener powoli zaczął dokonywać kolejnych zmian, ale gra naszego zespołu wciąż mogła się podobać. Przewaga żółto-czarnych nie podlegała dyskusji, a piątego gola w 58. minucie zdobył po raz kolejny po efektownym uderzeniu Robert Florek. Nasz napastnik do końca spotkania zdołał skierować piłkę do siatki jeszcze dwa razy - kolejno w 70. i 79. minucie. Przeciwnik w drugiej połowie nie stwarzał większego zagrożenia pod bramką Karola Kusia, chociaż raz było gorąco, po tym jak strzał zawodnika przyjezdnych trafił w poprzeczkę.

Gratulujemy wszystkim piłkarzom naszej drużyny za okazałe zwycięstwo w derbowym pojedynku!

LKS GÓRKI: Karol Kuś - Sebastian Podulka, Tomasz Florek (Mateusz Wiech 80'), Wojciech Sobolak, Szymon Florek - Przemysław Florek (Łukasz Szteliga 65'), Rafał Graboń (Robert Dudek 70'), Konrad Szuba (Jarosław Skrabalak 75'), Łukasz Wójcik (Michał Reczek 46') - Robert Florek, Marcin Wiszyński

Bramki: Robert Florek (4), Przemysław Florek, Rafał Graboń, samobójcza