Spotkanie dobrych znajomych

W 5. kolejce rozgrywek krośnieńskiej "B-klasy" nasza drużyna uda się do Posady Górnej. Rywalem podopiecznych trenera Andrzeja Siwika będzie oczywiście miejscowy Beskid.

Naszego najbliższego przeciwnika nie trzeba chyba specjalnie przedstawiać. Z ekipą z Posady Górnej mieliśmy okazję mierzyć się już kilkukrotnie. Za każdym razem była to rywalizacja w niższej klasie rozgrywkowej. Góreckim kibicom na pewno najbardziej zapadły w pamięci pojedynki z ubiegłego sezonu, kiedy to pomiędzy obydwoma zespołami toczył się bój o dominację w Serie C. W Posadzie gospodarze roznieśli górczanów 4:0, ale rewanż należał już do naszych, a mecz zakończył się rezultatem 3:1. Ostatecznie awans z pierwszego miejsca uzyskali piłkarze Beskidu, wyprzedzając "żółto-czarnych" o jeden punkt. Różnica między ekipami z Górek i Posady Górnej nie była jednak duża, o ile w ogóle była, dlatego przed początkiem nowej kampanii można było zakładać, że zarówno jedni, jak i drudzy, w "B-klasie" będą radzić sobie podobnie. Nic bardziej mylnego. Górczanie rozpoczęli rozgrywki z przytupem i chyba zaskakująco dobrze, czego z pewnością nie powiemy na temat postawy Beskidu, który płaci frycowe i do tej pory idzie mu jak po grudzie. W czterech dotychczasowych spotkaniach nasi rywale zgromadzili zaledwie jeden punkt, co w porównaniu do kompletu "oczek" uzyskanych przez góreckich piłkarzy wypada bardzo blado. Faworytem "na papierze" jest więc nasza drużyna, ale niedzielny pojedynek będzie z gatunku tych, w których pozycja w tabeli nie ma dużego znaczenia. Posada na pewno wyjdzie na boisko zmobilizowana, z wielką chrapką na utarcie nosa rozpędzonym Górkom. Ponadto nie zapominajmy, że stadion rywala nie należy do największych, co będzie atutem miejscowych. My jednak mamy nadzieję, że podopieczni Andrzeja Siwika potwierdzą dobrą formę na starcie i z trudnego terenu wywiozą korzystny rezultat.

Początek meczu o godzinie 13:00 na stadionie w Posadzie Górnej. Wyjazd o 11:35. Zapraszamy kibiców (w autobusie są wolne miejsca).

_____________________________________________________________________________________________________

Po nieudanej inauguracji i porażce w Bażanówce 4:0, nasi Juniorzy Młodsi staną przed szansą na powetowanie przegranej z Orłem. Już w sobotę o 16:00 na stadionie w Górkach młodzi piłkarze rozegrają, bądź co bądź, derbowy spotkanie z JKS-em Jasionów. Zapraszamy!