Wygrać z Burzą

Przed nami czwarta kolejka krośnieńskiej klasy A2. Żółto-czarni, którzy w ubiegły weekend odbywali pauzę i jedynie przypatrywali się wydarzeniom na innych boiskach, w swoim trzecim meczu w obecnym sezonie podejmą na własnym stadionie Burzę Rogi.

Nadchodzące spotkanie będzie dla naszych piłkarzy kolejną szansą na pierwsze ligowe zwycięstwo w trwających rozgrywkach. Po dwóch remisach z Górnikiem i Błękitnymi, apetyt na zdobycie pełnej puli ciągle rośnie i mamy nadzieję, że w końcu zostanie zaspokojony. Zadanie przed naszą drużyną być może nie jest najłatwiejsze, ale na pewno nie należy do tych ekstremalnie trudnych. Do Górek zawita ekipa z Rogów, z którą górczanie mieli okazję mierzyć się w pamiętnym sezonie 2016/17, kiedy to jako beniaminek wywalczyliśmy awans do A-klasy po wielu latach przerwy. Wówczas, mimo że Burza występowała w roli spadkowicza i jednego z głównych pretendentów do czołowych lokat, dwukrotnie górą w bezpośrednich pojedynkach byli zawodnicy prowadzeni przez Andrzeja Siwika. Według nas, szczególnie spotkanie w Rogach należało do jednych z najlepszych w wykonaniu góreckiej drużyny w ostatnich latach. Po hat-tricku Gracjana Hędrzaka i jednym golu Łukasza Wójcika pokonaliśmy gospodarzy 4:2. W rundzie rewanżowej znów znaleźliśmy patent na Burzę i po trafieniach Łukasza Wójcika i Konrada Szuby, żółto-czarni odnieśli triumf 2:0. Jak wiadomo, w piłce nożnej trzy czy cztery lata to sporo czasu, dlatego na tamte rezultaty należy spoglądać z dystansem, ale weźmy to za dobry prognostyk przed niedzielą.

Bardziej miarodajną oceną formy naszego najbliższego rywala są wyniki osiągane w ostatnim okresie. Burza, podobnie jak górecki zespół, w tej kampanii jest beniaminkiem. Po roku przerwy ekipa z Rogów powróciła na właściwe tory i ponownie rywalizuje w klasie A. Inauguracja sezonu nie wyszła Burzy najlepiej, bo na start los przydzielił im jednego z faworytów do wygrania ligi, czyli Cisy Jabłonica Polska, które pewnie zwyciężyły w Rogach 5:0. W drugiej kolejce nasz niedzielny przeciwnik potrafił się zrehabilitować i w ostatnich fragmentach starcia z Górnikiem przechylił szalę na swoją korzyść, wywożąc z Grabownicy trzy "oczka" i zwyciężając ostatecznie 3:2. Po wygranej przywiezionej z delegacji, Burza w ubiegły weekend podejmowała u siebie Błękitnych i na boisku przegrała to spotkanie 1:2. Na szczęście rogowskiej drużyny, Jasienica popełniła kosztowny błąd i nie wystawiła do gry żadnego młodzieżowca, co poskutkowało walkowerem i tym samym Burza po trzech kolejkach ma na swoim koncie sześć punktów, co jest niewątpliwie dobrym wynikiem, ale nie mielibyśmy nic przeciwko, gdyby dorobek ten w żaden sposób nie powiększył się w ten weekend. O to muszą zatroszczyć się żółto-czarni!

Serdecznie zapraszamy kibiców na ten pojedynek. Początek meczu o godzinie 15:00 na stadionie w Górkach. Sędziować będą Panowie: M.Smoleń, Smerecki, Bliźniak.