Beskid drugą przeszkodą

Efektowne rozpoczęcie sezonu wyostrzyło apetyty chyba większości sympatyków futbolu w Górkach. Powoli opadają emocje związane z pierwszym, inauguracyjnym meczem, ale - na szczęście dla wszystkich zainteresowanych - kolejny ligowy pojedynek już w najbliższą niedzielę. Nasi piłkarze zapomnieli o spotkaniu z Orłem i teraz skupiają się wyłącznie na potyczce z Posadą Górną. Drużynę Beskidu zdążyliśmy już poznać, ponieważ żółto-czarni rywalizowali z tym zespołem w sezonach: 2010/11, 2011/12 i 2013/14. Popatrzmy więc, jak na przestrzeni tych trzech sezonów radzili sobie górczanie w pojedynkach z najbliższym rywalem:

Sezon 2010/11:

Kolejka 12 (31.10.2010): Beskid Posada Górna - LKS Górki 0:1

Kolejka 25 (19.08.2011): LKS Górki - Beskid Posada Górna 7:0

Sezon 2011/12:

Kolejka 1 (14.08.2011): Beskid Posada Górna - LKS Górki 1:4

Kolejka 12 (25.03.2012): LKS Górki - Beskid Posada Górna 5:0

Sezon 2013/14:

Kolejka 9 (29.09.2013): LKS Górki - Beskid Posada Górna 6:3

Kolejka 20 (8.06.2014): Beskid Posada Górna - LKS Górki 1:0

Jak widać, statystyki przemawiają zdecydowanie na naszą korzyść. Z sześciu rozegranych meczów pomiędzy obydwoma ekipami, pięć wygrały Górki, a tylko raz Beskid (bilans bramkowy: 23-5). Nie można więc powiedzieć, że Posada Górna "nie leży" góreckiej drużynie, ale przed hurra-optymizmem należy przestrzec, bo niedzielny przeciwnik wydaje się być mocniejszą ekipą, niż choćby kilka lat temu. Potwierdzeniem tych słów jest wynik, który Beskid uzyskał na otwarcie, czyli zwycięstwo 6:5 w Golcowej. Warto nadmienić, że goście przegrywali już 3:0 i 5:3, a mimo to zdołali wywieźć trzy punkty z tak trudnego terenu.

Zadanie czekające na naszą ekipę nie należy do najłatwiejszych, ale jeśli górczanie podejdą do tego meczu skoncentrowani i zmobilizowani, to nie powinniśmy się martwić o końcowy wynik, bo wiemy jaki potencjał drzemie w tym zespole.

Podsumowując, niedzielne widowisko zapowiada się bardzo ciekawie. Początek o godzinie 13:00 na stadionie w Posadzie Górnej. Wyjazd o 11:50. Spotkanie poprowadzą Panowie: Sirko, Szczur, Guzik.

Przypominamy zawodnikom o zabraniu ze sobą na mecz dokumentu tożsamości!

W innych meczach:

Górnik Grabownica - LKS Golcowa (Smoleń M., Kijowski A., Krysztyński)

LKS Hłudno - Jutrzenka Jaćmierz (Trybus W., Kordyś, Wierdak Tad.)

Orły Jabłonka - Victoria Niebocko (Samborowski J., Pyzia)

Sokół Domaradz - LKS Głębokie (Zdybek, Lutecki, Dobosz)

Pauzuje Zryw Dydnia.