Na majówkę z Beskidem

Piłkarze wszystkich lig z naszego okręgu przez chwilę mogą poczuć się jak najlepsze drużyny na świecie. Rzadko zdarza się bowiem, że gramy co trzy dni, a taka sytuacja właśnie ma miejsce. Ze względu na świąteczny weekend, już jutro, tj. 3.05 odbędzie się 18. kolejka spotkań w krośnieńskiej B-klasie. Żółto-czarni podejmą na własnym terenie zespół z Posady Górnej.

Naszego najbliższego rywala nie trzeba specjalnie przedstawiać. Z Beskidem mierzyliśmy się już kilkukrotnie podczas występów w C-klasie, a w ubiegłym sezonie wspólnie awansowaliśmy poziom wyżej. Zazwyczaj w pojedynkach między obydwiema ekipami górą jest gospodarz. Wszyscy doskonale pamiętamy bolesną porażkę w Posadzie aż 4:0 w zeszłej kampanii. Rewanż na stadionie w Górkach toczony był zaś pod dyktando naszej drużyny, która ostatecznie pokonała rywali 3:1. Okazja do ponownego skrzyżowania rękawic pojawiła się dość szybko, bo kilka miesięcy później. Górczanie po świetnym wejściu w sezon pojechali do Posady w roli faworyta, ale po raz pierwszy w B-klasie zaznali tam goryczy porażki. Teraz czas na kolejny pojedynek. Wydawać by się mogło, że murowanym kandydatem do zwycięstwa w jutrzejszym spotkaniu są podopieczni Andrzeja Siwika, ale wiadomo o sporych osłabieniach, które w znacznym stopniu mogą utrudnić osiągnięciu tego celu. Przeciwnicy w ostatnich meczach spisują się bardzo dobrze. Po minimalnej porażce w Krościenku, piłkarze Beskidu urwali punkty Wesołej, remisując 1:1 i okazali się lepsi w starciach z Jasionowem (5:1) i Świerzową (3:2). Przed ekipą żółto-czarnych stoi więc trudne wyzwanie, ale czy podobnych odczuć nie mieliśmy przed poprzednimi pojedynkami? Nasza drużyna już nieraz udowodniła, że potrafi grać w piłkę i nie bez powodu zajmuje pozycję wicelidera. W meczu z Posadą liczymy na kolejną wygraną!

Początek o godzinie 15:00 na stadionie w Górkach. Spotkanie poprowadzą: Mazur, Gacek, Wojtuszewski.

Zapraszamy wszystkich kibiców do przyjścia na mecz!