Nerwowo, ale daliśmy radę!

W meczu 9. kolejki rozgrywek nasi piłkarze pokonali w wyjazdowym pojedynku LKS Głębokie 0:1. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył powracający do góreckiego zespołu - Krystian Mazur. Pełny mecz między słupkami zaliczył Kamil Ostrowski, dla którego był to realny debiut w bramce.

Od samego początku niedzielnego pojedynku górczanie starali się przejąć inicjatywę nad boiskowymi wydarzeniami. Przyjezdni lepiej operowali piłką i w dość łatwy sposób dochodzili do strzeleckich pozycji. Gospodarze szukali swojej szansy w kontratakach, ale niewiele z tego wynikało, bo pewnie linia defensywna naszej drużyny spisywała się praktycznie bez zarzutu. Po kilku dogodnych okazjach, które nie zostały zamienione na bramki, sprawy w swoje ręce wziął Krystian Mazur. W 35. minucie "żółto-czarni" wykonywali rzut rożny. Do piłki wybijanej po centrze w pole karne dopadł właśnie nasz napastnik i pięknym strzałem zza szesnastu metrów wyprowadził górecki zespół na prowadzenie. Po tym golu goście nie zmienili taktyki i dążyli do strzelenia kolejnych goli. Jeżeli chodzi o drużynę miejscowych, mogli oni doprowadzić do wyrównania w końcówce pierwszej połowy, ale z opałów w ostatniej chwili uratował nas Szymon Florek, który ofiarnych wślizgiem zażegnał niebezpieczeństwu.

Po przerwie Głębokie nieco się obudziło, a gra stała się bardziej wyrównana. Mimo to, podopieczni Macieja Bednarczyka mogli podwyższyć rezultat, ale za każdym razem brakowało czegoś przy finalizacji. Pod bramką strzeżoną przez Kamila Ostrowskiego nie działo się zbyt wiele, jednak ostatnie 15 minut spotkania to mocny napór rywali. Mieli oni kilka okazji do wyrównania i raz trafili nawet do naszej siatki - na szczęście w tamtej sytuacji sędzia boczny podniósł chorągiewkę pokazując spalonego. Końcówka, którą zafundowali nam nasi piłkarze była z pewnością bardzo nerwowa, ale ostatecznie wywozimy trzy punkty z bardzo trudnego terenu.

Gratulujemy całemu zespołowi, a kibicom dziękujemy za wsparcie mimo niesprzyjającej aury!

LKS Górki: Kamil Ostrowski - Sebastian Podulka (c), Tomasz Florek, Szymon Florek, Konrad Matracki - Michał Reczek, Konrad Szuba, Łukasz Wójcik (Mateusz Sowa 75'), Krystian Mazur (Maciej Bednarczyk 80') - Robert Dudek, Marcin Wiszyński

Bramki: Krystian Mazur 35'