Początek

Powoli dobiega końca wakacyjna przerwa od piłki nożnej na niższych szczeblach rozgrywkowych. Czasu na ostatnie szlify i kompletowanie kadry pozostało niewiele, a to oznacza, że już w najbliższą niedzielę startuje liga i mecze o stawkę. Nie ukrywamy, iż zawsze z niemałym podekscytowaniem wyczekujemy początku rozgrywek i tego, jak w nowym sezonie spisze się ekipa żółto-czarnych.

Przygotowania do nowej kampanii przebiegały pod okiem powracającego na ławkę trenerską Andrzeja Siwika. Nasi piłkarze trenowali dwa razy w tygodniu na stadionie w Górkach i od czasu do czasu rozgrywali spotkania kontrolne. Gdyby przykładać wagę do wyników w sparingach, można mieć powody do niepokoju. Tylko w meczu ze Srogowem Górnym udało się odnieść zwycięstwo. W pojedynkach z Górnikiem Strachocina i Victorią Pakoszówka zeszliśmy z boiska pokonani i, co by nie mówić, styl i gra góreckiego zespołu nie była najlepsza. Jeśli szukać by wytłumaczenia, to jedynie w wygranym starciu z Pogórzem wystąpiliśmy w pełnym zestawieniu. W pozostałych dwóch meczach trener Siwik musiał mocno pogłówkować i korzystać z usług naszych juniorów.

Nie ma jednak sensu do niepotrzebnych obaw. Na otwarcie do Dydni powinniśmy pojechać w możliwie optymalnym zestawieniu. Oczywiście, jak wiemy, z żółto-czarnej ekipy odeszli Piotr Spaliński (Cosmos Nowotaniec), Marek Węgrzyn (LKS Płowce Stróże-Małe), Mateusz Przystasz (Orion Pielnia). W drużynie pozostali natomiast Artem Derkach i Grzegorz Hostyński. Przez początkową fazę sezonu nie zobaczymy skrzydłowego Michała Reczka, który przeszedł niedawno operację i opuści kilka spotkań, a także Artura Florka z powodu wyjazdu. Do drużyny dołączyli natomiast Robert Dudek, Marcin Adamczak i Tobiasz Hędrzak, który występował już w rundzie wiosennej. Oprócz tego trener Siwik będzie również korzystał z kilku zawodników, którzy skończyli wiek juniora młodszego.

W niedzielę do Dydni wybieramy się więc z nadzieją na udany początek. Oby trzy punkty wróciły do Górek, a nasi piłkarze pomyślnie zainaugurowali nowe rozgrywki. Start spotkania o godzinie 16:30 na stadionie w Dydni. Na mecz podróżujemy samochodami. Zapraszamy sympatyków do wsparcia góreckiego zespołu!