Cenny punkt w derbach

W meczu 16. kolejki rozgrywek krośnieńskiej "C-klasy" nasza drużyna zremisowała z Jutrzenką Jaćmierz 1:1 (1:0). Bramkę na wagę remisu zdobył wprowadzony po przerwie Artur Florek.

Sam początek dzisiejszego spotkania pokazał, jak trudno będzie wywieźć z Jaćmierza jakąś zdobycz punktową. Gospodarze starali się przejąć inicjatywę, ale górecka defensywa kierowana przez Wojciecha Sobolaka spisywała się bez zarzutu. Jeśli chodzi o poczynania w ataku, tam już tak kolorowo nie było, gdyż stworzenie jakiejś sytuacji przychodziło naszym piłkarzom z wielkim trudem. Największe zagrożenie stanowiły strzały z rzutów wolnych Łukasza Wójcika, jednak nie wystarczyło to na pokonanie golkipera miejscowych. W 24. minucie gry zawodnik Jutrzenki otrzymał za dużo swobody przed "szesnastką" przyjezdnych i technicznym uderzeniem zaskoczył Kamila Ostrowskiego. Niestety, zbyt łatwo straciliśmy tą bramkę, ale trzeba było walczyć dalej. Do końca pierwszej połowy utrzymał się rezultat 1:0 i wiadomo było, że w drugiej musimy zagrać bardziej zdecydowanie z przodu.

Po przerwie nasi rywale chcieli za wszelką cenę zdobyć drugiego gola, który dałby im spokojniejszą grę. Jutrzenka miała swoje szanse, ale na szczęście dla podopiecznych Macieja Bednarczyka, żadnej z nich nie wykorzystała. Do kontrowersyjnej sytuacji doszło w 65. minucie, kiedy to nasi rywale trafili do góreckiej bramki, a arbiter odgwizdał przewinienie na Kamilu Ostrowskim. Decyzja ta mocno nie spodobała się sympatykom z Jaćmierza, ale gra toczyła się dalej. Trzeba jednak przyznać, że sędziowie dzisiejszego starcia nie radzili sobie z dość napiętą sytuacją na boisku. Wracając do wydarzeń czysto sportowych, górczanie w końcu zaczęli się rozkręcać. W 78. minucie piłkę na skrzydle otrzymał Przemek Florek, ściął z nią do środka i oddał kąśliwy strzał po długim słupku. Interweniujący bramkarz rywali odbił futbolówkę, do której najszybciej dobiegł wprowadzony po przerwie Artur Florek! Wyrównanie wprawiło w ogromną radość licznie zgromadzonych kibiców "żółto-czarnych". Jak się okazało, więcej bramek w Jaćmierzu nie padło. Nie brakowało za to ostrej gry i kartek - nawet koloru czerwonego.

Reasumując, z trudnego terenu wywozimy cenny punkt. Wydaje się, że remis w dzisiejszym spotkaniu jest wynikiem sprawiedliwym. Dziękujemy za walkę i poświęcenie wszystkim piłkarzom! Już za tydzień mecz o sześć punktów. Do Górek przyjedzie LKS Golcowa.

LKS Górki: Kamil Ostrowski - Sebastian Podulka, Wojciech Sobolak, Tomasz Florek, Konrad Matracki - Michał Reczek (Artur Florek 70'), Łukasz Wójcik, Konrad Szuba (Maciej Bednarczyk 60'), Przemysław Florek - Marcin Wiszyński (Mateusz Sowa 75'), Robert Florek

Bramki: Artur Florek 78'

Żółte kartki: Tomasz Florek, Przemysław Florek, Wojciech Sobolak

Czerwone kartki: Wojciech Sobolak