Dobry początek !

W meczu pierwszej kolejki krośnieńskiej B-klasy LKS Górki pokonał na własnym stadionie Victorię Niebocko 4:0. Mimo iż przebieg pierwszej połowy nie wskazywał na zdecydowane zwycięstwo naszej drużyny, to druga odsłona meczu nie pozostawiła żadnych złudzeń gościom na zdobycie choćby punktu.

Od ostatniego spotkania pomiędzy drużynami Górek i Niebocka nie minęło zbyt wiele czasu, ponieważ ostatni raz z Victorią mierzyliśmy się 9 czerwca. Wtedy to górczanie odnieśli zwycięstwo 3:1. Jednak od tego pojedynku doszło do kilku roszad w szeregach obu drużyn. Przede wszystkim swoją kadrę o doświadczonych zawodników poszerzyła Victoria i już przed pierwszym gwizdkiem było wiadome, że ten mecz będzie jeszcze trudniejszy niż w poprzedniej kampanii.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy zepchnęli przyjezdnych do defensywy, jednak w naszej drużynie brakowało sfinalizowania akcji. Druga część pierwszej odsłony to bardziej wyrównana gra, i coraz śmielsze ataki Victorii, która swoich okazji szukała przede wszystkim po długich piłkach w okolice naszego pola karnego. Żadna ze stron nie chciała zdecydowanie ruszyć do ataku, dlatego też po pierwszej połowie mieliśmy bezbramkowy remis.

Pierwsze 5 minut drugiej połowy należało do Grzegorza Wojtowicza, który najpierw po dobrym dośrodkowaniu Łukasza Komskiego z rzutu wolnego, głową umieścił piłkę w siatce, a następnie po prostopadłym podaniu również od Komskiego okazał się lepszy w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Kolejne minuty należały do naszych juniorów. Najpierw pięknym strzałem zza pola karnego popisał się Jakub Cecuła, a następnie karnego po faulu na Jakubie Bednarczyku zamienił na bramkę Łukasz Komski. Niebocko szukało jeszcze honorowego trafienia jednak, nie potrafiło w tym meczu skruszyć naszej defensywy.

Zwycięstwo w pierwszym spotkaniu nowego sezonu to z pewnością dobry prognostyk. Skuteczność naszej drużyny może cieszyć, ale nie możemy też popadać w huraoptymizm. Przed nami kolejne ciężkie spotkania. Mamy nadzieję, że „żółto-czarni” pójdą za ciosem i już w najbliższą niedzielę pokonają zawodników z Hłudna.

LKS Górki – Victoria Niebocko 4:0

LKS Górki: Kamil Ostrowski – Michał Reczek ( Jakub Cecuła 70’), Sebastian Szmyd ( Patryk Szczepek 60’), Tomasz Florek (c), Patryk Pawlikowski – Mateusz Sowa ( Jakub Bednarczyk 80’), Łukasz Komski, Szymon Florek, Daniel Grudz, Grzegorz Hostyński ( Konrad Ruchlewicz 85’) – Grzegorz Wojtowicz

Bramki: Grzegorz Wojtowicz 47’,50’, Jakub Cecuła 75’, Łukasz Komski 80’(k)

Żółte kartki: Szymon Florek, Daniel Grudz, Jakub Bednarczyk