Pogrom !

Pogrom !

W drugiej kolejce rozgrywek o mistrzostwo grupy III krośnieńskiej B-klasy „żółto-czarni” podejmowali na własnym stadionie LKS Hłudno. Na to, że w tym meczu padnie aż 9 bramek, i że będzie strzelać je tylko drużyna gospodarzy, nie wpadłby prawie nikt. Dodatkowo mając w pamięci spotkanie z poprzedniej rundy przeciwko piłkarzom z Hłudna, kiedy to dopiero w ostatnich minutach górecka drużyna zdołała sobie zapewnić zwycięstwo 3:4, ten scenariusz wydawał się jeszcze mniej prawdopodobny. Boiskowe zmagania pokazały jednak, nie taki diabeł straszny jak go malują.

Worek z bramkami rozwiązał się już w 7. minucie meczu za sprawą Mateusza Sowy, który wykorzystał świetną piłkę od Szymona Florka i zamienił ją na bramkę. Nie minęło kilka chwil, a golkiper naszych rywali musiał wyciągać piłkę ze swojej bramki po raz drugi i trzeci. Tym razem dali o sobie znać Grzegorz Wojtowicz oraz Grzegorz Hostyński. Przed gwizdkiem sędziego kończącym pierwszą połowę na listę strzelców zdołali wpisać się jeszcze - po indywidualnej akcji - Szymon Florek oraz ponownie Grzegorz Wojtowicz. Tak o to do szatni schodziliśmy z wynikiem 5:0
Druga połowa, jak i całe spotkanie przebiegała pod dyktando gospodarzy. W 56. minucie kąśliwym strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego popisał się Daniel Grudz, dla którego była to pierwsza bramka strzelona w barwach naszego klubu. Na listę strzelców wpisali się jeszcze Grzegorz Hostyński oraz Łukasz Komski. Natomiast wynik spotkania ustalił Tomasz Szul strzelając tzw. „swojaka” do własnej bramki.

Dopisujemy kolejne 3 punkty. Z przebiegu całego spotkania byliśmy stroną dominującą, co pokazuje wynik. Po dwóch meczach jesteśmy liderem, mamy komplet punktów a nasz bilans bramkowy jest imponujący (13-0). Jednak nie możemy też popadać w huraoptymizm, ponieważ za tydzień czeka nas ciężka przeprawa w derbowym pojedynku z Jasionowem. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich kibiców do wsparcia „żółto-czarnych” w pierwszym wyjazdowym meczu tego sezonu.

LKS Górki – LKS Hłudno  9:0

LKS Górki: Kamil Ostrowski – Michał Reczek, Sebastian Szmyd ( Patryk Szczepek 46’), Tomasz Florek (c), Patryk Pawlikowski – Mateusz Sowa, Łukasz Komski, Szymon Florek, Daniel Grudz, Grzegorz Hostyński ( Mateusz Kwolek 75') – Grzegorz Wojtowicz ( Jakub Cecuła 63')

Bramki: Grzegorz Wojtowicz 18',32', Grzegorz Hostyński 20',63', Mateusz Sowa 7', Szymon Florek 38', Łukasz Komski 67', Tomasz Szul ( bramka samobójcza 80')