Guzikówka na drodze żółto-czarnych

Zbliża się kolejny piłkarski weekend w niższych ligach rozgrywkowych. Nasza drużyna w pierwszą niedzielę września wybierze się do Krosna na mecz piątej kolejki krośnieńskiej klasy A2. Rywalem podopiecznych Sławomira Warchoła będzie OZS Guzikówka.

Osiedlowy Zespół Sportowy Guzikówka Krosno - bo tak brzmi pełna nazwa najbliższego rywala żółto-czarnych - to klub założony w 1993 roku, który od początku swojego istnienia występował głównie w klasach B i C. Swój ostatni sezon na szczeblu A-klasowym krośnianie rozegrali w latach 2000-2001, by teraz - po dziewiętnastoletnim rozbracie z tym poziomem rozgrywkowym - do niego powrócić. W ostatniej, zakończonej przedwcześnie z wiadomych przyczyn kampanii, dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu, Guzikówka zajęła drugie miejsce w klasie B4 i w ten sposób uzyskała awans. W najnowszej historii górecki zespół nie miał zbyt wielu okazji do mierzenia się z ekipą z Krosna w meczach o punkty. Jedyny dwumecz jaki pamiętamy to ten z sezonu 2012/13 - niezbyt udanego w wykonaniu naszej drużyny. Wówczas na Guzikówce górczanie prowadzeni przez Henryka Knurka przegrali 3:2. W rewanżu na własnym terenie żółto-czarni wzięli rewanż i pokonali OZS 3:1.

W obecnych rozgrywkach niedzielny przeciwnik LKS-u w czterech grach zgromadził trzy punkty. To dokładnie tyle samo, ile mają na swoim koncie piłkarze Sławomira Warchoła. Taki stan rzeczy Guzikówka zawdzięcza zwycięstwu na inaugurację z Płomieniem Zmiennica 4:0. W kolejnych spotkaniach nie było już jednak zbyt kolorowo. Zespół z Krosna przegrał następne trzy potyczki - z Jabłonicą (1:6), Grabownicą (2:3) i ostatnio w Jasienicy (2:3), choć prowadził na trudnym terenie już 2:0. Nastroje w obydwu ekipach są więc podobne. Najbliższe starcie będzie kolejną szansą na przełamanie. Dalibyśmy wiele, by po trzech remisach to żółto-czarni w końcu pokazali dobry futbol i sięgnęli po zwycięstwo.

O tym, czy nasze życzenia się spełnią, dowiemy się w niedzielę. Początek pojedynku o godzinie 15:00 na stadionie w Krośnie przy ul. Ostaszewskiego 7. Mecz poprowadzi trójka sędziowska w składzie: Szczepanik, Cysarz, Krześniak.