Klęska w Iwoniczu

W meczu 9. kolejki rozgrywek krośnieńskiej klasy A2 nasza drużyna poniosła dotkliwą porażkę w Iwoniczu aż 6:0 (3:0).

Już od pierwszych minut można było zauważyć jaki przebieg będzie miało to spotkanie. Gospodarze przejęli inicjatywę i długimi podaniami za obrońców starali się zaskoczyć górecką defensywę. Żółto-czarni natomiast, przyczajeni na własnej połowie, szukali swoich szans w kontratakach. Niestety, gracze Iwonki w sobotnim pojedynku skrzętnie wykorzystywali błędy naszej drużyny. Najpierw w polu karnym dobrze odnalazł się Jakub Zima, a następnie sytuację sam na sam wykorzystał Marcin Kenar. Warto zaznaczyć, że my również mieliśmy swoje okazje w pierwszej połowie, jednak żadnej z klarownych sytuacji nie udało się zamienić na gola. Wynik do przerwy w 35. minucie z rzutu karnego ustalił Jakub Zima. Po przerwie górczanie chcąc "gonić" wynik musieli się odsłonić, a ten fakt już pięć minut po zmianie stron wykorzystał najskuteczniejszy strzelec Iwonki - Jakub Zima, finalizując dośrodkowanie z lewej strony boiska. Na kwadrans przed końcowym gwizdkiem pięknym strzałem zza pola karnego na listę strzelców wpisał się Tymoteusz Kochanik. Wynik spotkania na 6:0 w 88. minucie ustalił Jakub Zima.

W żaden sposób nie chcemy usprawiedliwiać wysokiej przegranej zespołu Sławomira Warchoła w Iwoniczu, ale należy wspomnieć, że w sobotnim meczu nie zagrało kilku naszych kluczowych zawodników. Trudno myśleć o podjęciu rękawicy z drużyną o klasie Iwonki, jeśli znaczna część składu jest kontuzjowana. Wszystkim nieobecnym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i mamy nadzieję, iż na spotkanie z Krościenkiem większość naszych graczy zdąży się wykurować!

Iwonka Iwonicz - LKS Górki 6:0 (3:0)

Jakub Zima 10', 35', 50', 88', Marcin Kenar 22', Tymoteusz Kochanik 75'

Iwonka Iwonicz: Grzegorz Kielar, Marcin Kenar (Artur Szajna 74'), Tymoteusz Kochanik, Marcin Nycz, Oskar Bączek, Konrad Bołd (Jan Szajna 53'), Krystian Farbaniec, Łukasz Łuszcz (Bartłomiej Rogowski 53'), Łukasz Rajchel, Kamil Wais (Bartłomiej Rajchel 60') [Bartłomiej Zarzycki 63'], Jakub Zima

LKS Górki: Kamil Ostrowski - Kacper Winczowski, Michał Reczek, Tomasz Florek (c), Mateusz Job - Przemysław Florek, Dawid Fiejdasz (Przemysław Konieczny 78'), Kamil Malik, Jakub Cecuła, Grzegorz Hostyński - Grzegorz Augustyn

Żółto kartki: Oskar Bączek - Grzegorz Hostyński