Po niespełna dwumiesięcznej przerwie, wracamy do ligowej piłki. Nadchodzące rozgrywki zainaugurujemy meczem z sąsiadem "zza miedzy". Górnik Grabownica, bo o nim tutaj mowa, poprzedniego sezonu z pewnością nie zaliczy do udanych. Nasz rywal spadł z B-klasy i teraz będzie próbował odnaleźć się w nieco innej rzeczywistości.

Patrząc tylko na najnowszą historię pojedynków między Górczanami a Górnikiem, faworytem wydają się być przeciwnicy. Bilans gier jest dla naszych piłkarzy wyraźnie niekorzystny (1 zwycięstwo, 1 remis i 6 porażek).

Sezon 2006/07

LKS Górki – Górnika Grabownica 3:0 (wo)

Górnik Grabownica – LKS Górki 1:0

Sezon 2007/08

LKS Górki – Górnik Grabownica 1:4

Górnik Grabownica – LKS Górki 1:1

Sezon 2008/09

Górnik Grabownica – LKS Górki 7:3

LKS Górki – Górnik Grabownica 0:2

Sezon 2009/10

Górnik Grabownica – LKS Górki 3:0

LKS Górki – Górnik Grabownica 0:1

Trzeba jednak pamiętać, że od czasu, kiedy derby odbywały się klasę wyżej, wiele się zmieniło. Tak naprawdę nie wiemy, na co obecnie stać obydwa zespoły.

Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko zaprosić wszystkich zainteresowanych na to prestiżowe spotkanie. Mecz odbędzie się w najbliższą niedzielę na stadionie w Górkach o godzinie 13:00. Arbitrami będą Panowie: Szul, Krawiecki, Michalski.

W innych meczach:

LKS Głębokie - Iskra Wróblik Szlachecki