Sokół ustrzelony

Deszczowe popołudnie i niesprzyjająca pogoda sprawiły, że na spotkanie 14. kolejki rozgrywek, w którym to podejmowaliśmy na własnym boisku Sokoła Domaradz, nie pojawiło się zbyt wielu widzów. Ci, którzy mimo wszystko zdecydowali się na obejrzenie dzisiejszego spotkania, nie pożałowali i byli świadkami - po raz drugi zresztą w tej rundzie - strzeleckiego popisu żółto-czarnych.

Od początku meczu górczanie dyktowali warunki i zepchnęli gości do głębokiej defensywy. Szanse na zdobycie gola pojawiały się raz za razem, ale w pierwszych minutach najlepszą z nich mieli zawodnicy z Domaradza, jednak w sytuacji sam na sam, Kamil Ostrowski zdołał ustrzec naszą drużynę przed utratą bramki. Był to jedyny mocniejszy akcent przyjezdnych w dzisiejszym meczu, bo dalej dzielili i rządzili piłkarze z Górek. Otwierające trafienie dla ekipy Wojciecha Sobolaka zdobył Łukasz Wójcik strzałem z rzutu karnego, podyktowanego za zagranie ręką na linii bramkowej (za ten faul Marcin Gosztyła otrzymał czerwony kartonik). Gospodarzom grało się więc jeszcze łatwiej. Na 2:0 podwyższył Przemek Florek, który uderzeniem po bliższym słupku zaskoczył bramkarza rywali. Wynik do przerwy mógł być znacznie wyższy, ale często brakowało zimnej krwi przy wykończeniu.

Po przerwie worek z bramkami rozwiązał się na dobre. Trzeciego gola dla żółto-czarnych uzyskał Grzegorz Wojtowicz ładnym, mierzonym uderzeniem. Czwarty skalp to dzieło Artura Florka, który pewnie wykorzystał drugą "jedenastkę". Autorem kolejnych trzech goli był Grzegorz Wojtowicz i w ten sposób wynik końcowy brzmiał 7:0.

W sobotę rundę wiosenną zainaugurowali juniorzy młodsi. W wyjazdowym spotkaniu z Victorią Niebocko nasz zespół rozgromił gospodarzy aż 10:1. Bramki w tym pojedynku zdobyli: Jakub Pilszak 2, Jakub Bednarczyk 2, Filip Lutecki 2, Kacper Mazur 2 oraz Jakub Cecuła i Brajan Florek.

Gratulujemy naszym ekipom dobrej formy strzeleckiej! Przypominamy, że już w środę 1. maja rozegramy mecz 15. kolejki. Na stadion do Górek przyjadą sąsiedzi z Jaćmierza. Początek tradycyjnie o 15:00. Zapraszamy!

LKS Górki - Sokół Domaradz 7:0 (2:0)

LKS Górki: Kamil Ostrowski - Tomasz Florek, Sebastian Szmyd, Szymon Florek (Robert Dudek 58'), Artur Florek - Przemysław Florek (Mateusz Sowa 60'), Łukasz Wójcik (c) (Konrad Szuba 60'), Łukasz Komski, Michał Reczek (Tobiasz Hędrzak 46') - Artem Derkach (Sebastian Bryś 65'), Grzegorz Wojtowicz

Bramki: Grzegorz Wojtowicz 54', 63', 71', 84', Łukasz Wójcik 22' (k), Przemysław Florek 25', Artur Florek 60' (k)

Żółte kartki: Tomasz Florek