Udana majówka, teraz lider

Powiedzieć, że piłkarska majówka była w wykonaniu naszej drużyny bardzo udana, to jak nie powiedzieć nic. Po wysokim zwycięstwie nad Sokołem Domaradz, żółto-czarni w równie efektownym stylu pokonali Jutrzenkę Jaćmierz i Orłów Jabłonkę. W obydwu spotkaniach to górczanie mieli znaczną przewagę i w zasadzie w żadnym momencie ta przewaga nie podlegała dyskusji.

W meczu z Jaćmierzem, goście od pierwszych minut okopali się na własnej połowie, licząc na ewentualne kontrataki. Podopieczni trenera Wojciecha Sobolaka nie dali Jutrzence rozwinąć skrzydeł, długo utrzymywali się przy piłce i konstruowali groźne akcje. Pierwszego gola dla zespołu z Górek zdobył Michał Reczek, który znalazł się w polu karnym i sytuacyjnym strzałem dał nam prowadzenie. Na 2:0 podwyższył Przemysław Florek wykorzystując podanie od Michała Reczka. Ozdobą pojedynku była trzecia bramka autorstwa Łukasza Komskiego, który kapitalnym strzałem z dystansu w samo "okienko" zaskoczył bramkarza przyjezdnych. Wynik do przerwy ustalił Łukasz Wójcik pewnie egzekwując rzut karny.

W drugiej części gry żółto-czarni nie forsowali już tempa i spokojnie kontrolowali przebieg spotkania. Mimo tego, okazji do zdobycia kolejnych goli nie brakowało. Gospodarze wykorzystali dwie z nich. Piąte trafienie uzyskał Artur Florek, wykorzystując drugą "jedenastkę". Ostatnia bramka w środowym starciu należała do Grzegorza Wojtowicza, który otrzymał piękne zagranie od Łukasza Wójcika i, zachowując stoicki spokój, pokonał golkipera rywali.

LKS Górki - Jutrzenka Jaćmierz 6:0 (4:0)

LKS Górki: Kamil Ostrowski - Tomasz Florek, Szymon Florek (Konrad Szuba 70'), Sebastian Szmyd, Artur Florek - Przemysław Florek, Łukasz Wójcik (c), Łukasz Komski, Michał Reczek (Tobiasz Hędrzak 46')- Artem Derkach (Mateusz Sowa 70'), Grzegorz Wojtowicz

Bramki: Michał Reczek 17', Przemysław Florek 21', Łukasz Komski 39', Łukasz Wójcik 43' (k), Artur Florek 87' (k), Grzegorz Wojtowicz 89'

Żółte kartki: Szymon Florek

W dobrych nastrojach wyruszyliśmy więc na drugi mecz wyjazdowy w rundzie wiosennej. Niedzielna potyczka w ramach 15. kolejki rozgrywek to już rywalizacja z Orłami Jabłonka na stadionie w Niebocku.

Przebieg pojedynku nie różnił się zbyt wiele od tego sprzed kilku dni. Od początku dyktowaliśmy warunki gry, napoczynając przeciwników już w 6. minucie za sprawą gola Przemysława Florka. Trzy minuty później było 2:0, tym razem Łukasz Wójcik sprytnym uderzeniem nie dał szans Wojciechowi Szelestowi. Kolejne dwie bramki to już zasługa Grzegorza Wojtowicza. Piąte, a zarazem ostatnie przed przerwą trafienie, uzyskał Michał Reczek.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy na 6:0 strzałem głową podwyższył Tomasz Florek. Siódmego i ósmego gola zapisać należy na konto wprowadzonego po przerwie Mateusza Sowy. W końcowej fazie spotkania miejscowym ponownie przypomniał się Grzegorz Wojtowicz, który zdobył swoją trzecią i czwartą bramkę w meczu.

Orły Jabłonka - LKS Górki 0:10 (0:5)

LKS Górki: Kamil Ostrowski - Patryk Pawlikowski, Sebastian Szmyd, Tomasz Florek, Artur Florek (Robert Dudek 46') - Tobiasz Hędrzak (Mateusz Sowa 60'), Łukasz Wójcik (c), Łukasz Komski, Michał Reczek (Sebastian Bryś 46') - Przemysław Florek (Miłosz Ostrowski 72'), Grzegorz Wojtowicz

Bramki: Przemysław Florek 6', Łukasz Wójcik 9', Grzegorz Wojtowicz 19', 20', 76', 89', Michał Reczek 45', Tomasz Florek 48', Mateusz Sowa 66', 74'

Nasz zespół ma za sobą bardzo udane dni i serię trzech wygranych z rzędu, ale prawdziwa weryfikacja formy żółto-czarnych już w najbliższą niedzielę. Do Górek przyjedzie bezsprzecznie najlepsza drużyna w ligowej stawce, czyli LKS Golcowa. Początek rywalizacji o godzinie 15:00. Serdecznie zapraszamy!