Wracamy po przerwie

Do końca rozgrywek pozostało już tylko trzy kolejki. W naszej lidze kwestia awansu rozstrzygnęła się przed dwoma tygodniami, kiedy to zespół z Golcowej zapewnił sobie pierwszą lokatę, która premiuje go do przyszłosezonowych występów w A-klasie. Emocje budzi za to rywalizacja o miejsce drugie, dające prawo do gry w barażach o wyższy szczebel. W grze pozostają trzy ekipy. To Sokół Trześniów, LKS Hłudno i LKS Górki. W najlepszej sytuacji znajdują się ci pierwsi, którzy wyprzedzają dwie pozostałe drużyny o dwa punkty i mają przed sobą teoretycznie najłatwiejszy kalendarz. Jeśli trześniowianie wygrają pozostałe spotkania, zakończą sezon na pozycji wicelidera. Zarówno piłkarze z Górek, jak i Hłudna, oprócz tego, że nie mogą zgubić punktów, muszą czekać na ewentualne potknięcie Sokoła.

Wydaje się więc, że po nadchodzącym pojedynku w Hłudnie, gdzie gospodarze podejmą żółto-czarnych sytuacja może nieco się rozjaśnić. Jeśli po komplet punktów sięgną miejscowi, szanse na baraż dla podopiecznych trenera Wojciecha Sobolaka zmaleją niemalże do zera. Jeśli zaś to górczanie wywiozą z trudnego terenu zwycięstwo, to Hłudno praktycznie straci tę szansę. Na remis w tym starciu z pewnością liczą w Trześniowie, bo przy ich zwycięstwie we Wzdowie, Sokół będzie miał nad ścigającymi już 4 punkty przewagi i praktycznie zapewnione miejsce tuż za Golcową.

Sytuacja naszej drużyny jest trudna i realnie oceniając rzeczywistość, nawet przy trzech wiktoriach (o które wcale nie będzie łatwo) do końca rozgrywek, miejsce barażowe wydaje się być sprawą odległą. Nie oznacza to oczywiście zwieszania głów, bo walczyć będziemy do końca, a że nie wszystko zależy od nas, to już raczej temat na inną dyskusję. Do Hłudna jedziemy po komplet punktów i jedenasty ligowy, a zarazem szósty z rzędu triumf.

Zapraszamy kibiców na ten mecz. Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 16:30! Spotkanie poprowadzą Panowie: Belczyk, Czernij, Zaremba.

Juniorzy młodsi swój pojedynek z Orłami Jabłonka zaplanowany pierwotnie na sobotę 01.06, rozegrają w środę 05.06 o godzinie 17:00 na stadionie w Górkach.