Klęska w Domaradzu

Spotkanie w ramach 3. kolejki krośnieńskiej B-klasy rozgrywaliśmy w ostatnią niedzielę w Domaradzu. Mecz ten niestety należy umieścić na liście do zapomnienia, choć oczywiście należy przy tym wyciągnąć odpowiednie wnioski. Zagraliśmy bardzo mizerne zawody i ulegliśmy gospodarzom 4:2. Mimo słabej postawy, pojedynek ten można było nawet wygrać, ale forma naszych piłkarzy była daleka od ideału.

Początek wcale nie wskazywał na porażkę w kiepskim stylu. Górczanie już w 5. minucie wyszli na prowadzenie po strzale głową Konrada Szuby, który wykorzystał wrzutkę Sebastiana Podulki. Z prowadzenia cieszyliśmy się zaledwie minutę, bo po chwili gapiostwo naszej obrony wykorzystali miejscowi. Od tego momentu żółto-czarni mieli przewagę i często gościli pod bramką Sokoła. Skuteczność jednak szwankowała, a szkoda, bo spokojnie mogliśmy ten mecz zamknąć w pierwszej części gry. Do gwizdka na przerwę prowadziliśmy 2:1, po tym, jak w 33. minucie rzut karny na gola zamienił Łukasz Wójcik.

Wydawało się, że na drugą połowę wyjdziemy już należycie skoncentrowani i nie będziemy powielać błędów z początku spotkania. Pech chciał, iż było zupełnie odwrotnie. Trzy minuty po zmianie stron kolejna niefrasobliwość w tylnej formacji i gospodarze ponownie doprowadzają do wyrównania. Sokół bojowo nastawiony poszedł za ciosem i w 52. minucie po kapitalnym uderzeniu z dystansu Grzegorza Augustyna wyszedł na prowadzenie. Podopieczni trenera Andrzeja Siwika w drugiej połowie już tak kreatywni nie byli i okazji bramkowych trochę brakowało. Mimo wszystko w kilku sytuacjach powinniśmy zachować się lepiej i doprowadzić do remisu. Tak się jednak nie stało. Domaradzanie w 82. minucie wbili gwóźdź do naszej trumny, zdobywając bramkę na 4:2.

Szkoda straconych punktów, bo zespół z Domaradza mimo ambitnej i dobrej gry, był ekipą w zasięgu góreckich piłkarzy. Miejmy nadzieję, że to tylko chwila słabości naszej drużyny i w Jaćmierzu pokażemy się ze znacznie lepszej strony.

Sokół Domaradz - LKS Górki 4:2 (1:2)

LKS Górki: Kamil Ostrowski - Sebastian Podulka, Artem Derkach, Tomasz Florek, Szymon Florek - Przemysław Florek (Miłosz Ostrowski 90'), Łukasz Wójcik (c) (Marcin Adamczak 68'), Konrad Szuba, Łukasz Komski (Przemysław Konieczny 89') - Mateusz Sowa (Robert Dudek 59'), Tobiasz Hędrzak

Bramki: Konrad Szuba 5', Łukasz Wójcik (k) 33'