Sanovia pokonana

W 20. kolejce krośnieńskiej A-klasy nasz zespół podejmował ósmą siłę w ligowej stawce - Sanovię Lesko. Żółto-czarni przystępowali do niedzielnego spotkania już bez trenera Wojciecha Koguta, który w tygodniu rozstał się z górecką drużyną.

Wczorajszy pojedynek toczony był w dość niemrawym tempie. Obydwa zespoły ostrożnie wchodziły w mecz. Sytuacje bramkowe pojawiły się po upływie kilkunastu minut. Jako pierwsi zagrożenie stworzyli goście - po strzale pomocnika Sanovii piłka ostemplowała poprzeczkę. Żółto-czarni odpowiedzieli sytuacją Michała Reczka, ale golkiper rywali zdołał złapać futbolówkę na linii bramkowej. W 38. minucie ładny kontratak gospodarzy przyniósł gola. Marek Węgrzyn uruchomił prostopadłym podaniem Przemka Florka, ten ograł stopera rywali, wszedł w pole karne i wyłożył piłkę Łukaszowi Komskiemu, który w trzecim kolejnym spotkaniu trafił do siatki. Odpowiedź piłkarzy z Leska mogła być natychmiastowa, ale strzał jednego z przeciwników obronił Kamil Ostrowski, a dobitkę zblokowała dobrze grająca górecka defensywa.

W drugiej połowie piłkarze z Górek konsekwentnie bronili korzystnego rezultatu i ograniczali się do kontr. Po jednej z akcji Michała Reczka lewym skrzydłem, obrońca Sanovii zagrał ręką, za co arbiter główny podyktował rzut wolny. Do futbolówki podszedł Łukasz Wójcik, uderzając tak nieprzyjemnie dla bramkarza, że ten nie poradził sobie z tym strzałem i mieliśmy 2:0. Przyjezdni, choć starali się o kontaktowe trafienie, nie potrafili sforsować naszej obrony i w dość spokojnych okolicznościach żółto-czarni dowieźli dwubramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka.

Gratulujemy całej drużynie udanego meczu i liczymy na powtórkę już w niedzielę w Bażanówce!

LKS Górki - Sanovia Lesko 2:0 (1:0)

LKS Górki: Kamil Ostrowski - Tomasz Florek, Artem Derkach, Piotr Spaliński, Patryk Pawlikowski - Przemek Florek (Artur Florek 75'), Łukasz Wójcik, Marek Węgrzyn, Michał Reczek (Tobiasz Hędrzak 83') - Mateusz Sowa (Grzegorz Hostyński 50'), Łukasz Komski (Konrad Szuba 61')

Bramki: Łukasz Komski 38', Łukasz Wójcik 60'