Zwycięstwo we Wzdowie, gramy w barażach

Zwycięstwo na koniec rozgrywek 2018/19 zapisał nas swoim koncie górecki zespół, pokonując w derbach we Wzdowie miejscowy LKS. Tym samym żółto-czarni zajęli drugą pozycję w ligowym rozrachunku, co oznacza, że rozegrają dwa spotkania barażowe o awans do A-klasy. Przeciwnikiem w tych starciach będzie LKS Lubatowa - druga drużyna z grupy 4.

Mecz we Wzdowie podopieczni trenera Wojciecha Sobolaka rozpoczęli w ofensywnie usposobionym zestawieniu, z trzema napastnikami, co miało przynieść sporo sytuacji bramkowych. Mimo spokojnego początku, z minuty na minutę zyskiwaliśmy przewagę i tworzyliśmy dogodne okazje. Zanim górczanie otworzyli wynik spotkania, zdążyli zmarnować przynajmniej dwie doskonałe szanse, ale w końcu w 21. minucie Grzegorz Wojtowicz wykorzystał błąd defensywy gospodarzy i z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce. Kilka chwil później na 2:0 podwyższył Artem Derkach, również strzałem z kilku metrów do pustej już bramki rywali. Do przerwy utrzymało się dwubramkowe prowadzenie naszego zespołu, choć powinno być ono znacznie okazalsze.

Tuż po zmianie stron, po głupiej stracie defensywy przyjezdnych, miejscowi znaleźli się w doskonałej sytuacji i zamienili ją na bramkę. Wzdów złapał kontakt, a w szeregach góreckiej drużyny wkradła się nerwowość, która eskalowała jeszcze bardziej, kiedy to kilka minut później nie wykorzystaliśmy rzutu karnego. Żółto-czarni wdali się w chaotyczną grę i popełniali niekiedy niewytłumaczalne błędy, których na szczęście wzdowianie nie potrafili wykorzystać, choć raz po zamieszaniu po rzucie rożnym pod bramką Kamila Ostrowskiego dość mocno się zakotłowało. Górczanie mimo znacznie słabszej drugiej połowy, mieli sporo okazji, jednak dopiero w samej końcówce spotkania kropkę nad "i" postawił Grzegorz Wojtowicz skutecznie finalizując sytuację "sam na sam".

Wygrywamy więc we Wzdowie 3:1, notując trzynasty triumf w sezonie. Dzięki dobrej postawie w rundzie wiosennej, w której zwyciężaliśmy w dziewięciu meczach i tylko raz zeszliśmy z boiska pokonani, możemy cieszyć się z zajęcia drugiego miejsca w lidze i przedłużeniu szans na awans do wyższej klasy. Choć baraże były w pewnym momencie bardzo daleko, to jednak warto wierzyć i grać do końca, co pokazali żółto-czarni właśnie w drugiej części rozgrywek. Mimo tego, że gra niekiedy daleka była od ideału, naszym piłkarzom należy się szacunek i brawa za skuteczność i punktowanie w kolejnych pojedynkach. Teraz skupiamy się wyłącznie na batalii z Lubatową, którą pamiętamy ze spotkań przed dwoma laty, kiedy to walczyliśmy razem w B-klasie. Sylwetkę barażowego rywala przedstawimy w osobnym tekście, a już teraz zachęcamy, by w najbliższą niedzielę zapełnić trybuny na góreckim stadionie i dopingować nasz zespół w tym ważnym starciu.

LKS Wzdów - LKS Górki 1:3 (0:2)

LKS Górki: Kamil Ostrowski - Tomasz Florek, Szymon Florek, Sebastian Szmyd (Robert Dudek 40'), Patryk Pawlikowski - Michał Reczek (Tobiasz Hędrzak 60'), Łukasz Wójcik (c), Łukasz Komski - Przemysław Florek, Grzegorz Wojtowicz, Artem Derakch

Bramki: Grzegorz Wojtowicz 21',90', Artem Derkach 27'

Żółte kartki: Robert Dudek