Jaćmierz zdobyty

Drugie wyjazdowe zwycięstwo w obecnych rozgrywkach zanotowali piłkarze z Górek, wywożąc komplet punktów ze stadionu w Jaćmierzu. Żółto-czarni, którzy po słabszych występach w ostatnich spotkaniach, w rywalizacji z Jutrzenką zaprezentowali się już lepiej i powrócili - miejmy nadzieję - na zwycięską ścieżkę.

Niedzielny pojedynek, który miał być dla podopiecznych trenera Koniecznego meczem na przełamanie, rozpoczął się znakomicie, bo oto w 10. minucie objęliśmy prowadzenie po tym, jak Grzegorz Wojtowicz z najbliższej odległości dobił futbolówkę po wcześniejszym próbie przelobowania golkipera miejscowych przez Grzegorza Hostyńskiego. Jutrzenka wyrównała w 19. minucie, przeprowadzając bardzo składny atak, który z okolic piątego metra skutecznie sfinalizował Jakub Tarkowski. Górczanie, którzy w Jaćmierzu mieli zagrać przede wszystkim mądrze w defensywie i kontrować rywali, odpowiedzieli w 35. minucie, kiedy to szybką akcję prawym skrzydłem przeprowadził Przemek Florek, a piłka po jego dośrodkowaniu niefortunnie odbiła się od gracza gospodarzy i wpadła do siatki.

Po przerwie gra naszego zespołu za bardzo się nie zmieniła. Wciąż konsekwentnie spisywaliśmy się w obronie, a Jutrzenkę nękaliśmy bocznymi strefami i prostopadłymi podaniami w kierunku Grzegorza Wojtowicza. Na kolejną bramkę, mimo kilku naprawdę dobrych szans, musieliśmy jednak zaczekać aż do 71. minuty, kiedy płaskie podanie Łukasz Komskiego z prawej strony boiska po raz kolejny pechowo przeciął jeden z piłkarzy z Jaćmierza i ponownie pokonał własnego bramkarza. Kilka chwil później wynik meczu ustalił Grzegorz Wojtowicz, główkując z bliskiej odległości po centrze z rzutu rożnego.

Cieszy fakt, że z trudnego terenu, jakim bez wątpienia jest stadion w Jaćmierzu, wywozimy cenną wygraną. W naszej grze z pewnością jest sporo do poprawy, ale drużynie należą się brawa za walkę, a co ważniejsze przysłowiowe odkucie się i zwycięstwo. Tym bardziej, że po raz kolejny na meczu stawia się zaledwie dwunastu zawodników i trener Konieczny w zasadzie nie ma zbytniego pola manewru. Mamy nadzieję, iż jakoś te problemy przetrwamy, bo sytuacja w tabeli, mimo pozycji lidera, jest bardzo napięta. W najbliższą niedzielę na stadionie w Górkach podejmiemy ekipę ze Wzdowa. Początek o 15:00 i na to spotkanie już dziś serdecznie Państwa zapraszamy!

Gratulujemy juniorom starszym dobrego występu i pokaźnej wygranej z rówieśnikami z Jabłonki. Nasi młodzi piłkarze pokonali w starciu wyjazdowym Orły aż 15:1 (3:1). Bramki strzelali: Filip Lutecki 3x, Jakub Cecuła 3x, Kacper Mazur 3x, Konrad Ruchlewicz 2x, Szymon Ścibor 1x, Kacper Winczowski 1x, Miłosz Ostrowski 1x, Jakub Bednarczyk 1x. O wynikach trampkarzy nie będziemy na razie informować, wszak najmłodsi dopiero zaczynają swą piłkarską przygodę i póki co nie to jest najważniejsze. ;)

Jutrzenka Jaćmierz - LKS Górki 1:4 (1:2)

LKS Górki: Kamil Ostrowski - Tomasz Florek (c), Szymon Florek, Sebastian Szmyd, Michał Reczek, Tobiasz Hędrzak (Patryk Szczepek 78') - Przemek Florek, Konrad Szuba, Łukasz Komski, Grzegorz Hostyński - Grzegorz Wojtowicz

Bramki: Grzegorz Wojtowicz 10', 75', bramki samobójcze 35', 71'

Żółte kartki: Łukasz Komski 2, Grzegorz Wojtowicz, Przemek Florek

Czerwone kartki: Łukasz Komski