Zwycięstwo w derbach !

Trzecia kolejka rozgrywek B-klasy przyniosła kolejne, ciekawie zapowiadające się spotkanie. Po domowych pojedynkach z Niebockiem i Hłudnem, nadszedł czas na pierwszy w tym sezonie wyjazd – i to nie byle gdzie, bo na „derby” do Jasionowa. Pojedynki pomiędzy tymi drużynami to z reguły mecze walki, obfitujące w dużą ilość fauli a także gorącą atmosferę na boisku jak i na trybunach. Tak było i tym razem.

Żółto-czarni przystąpili do tego pojedynku w roli faworyta, jednak mając w pamięci ostatnie pojedynki z JKS-em nikt nie spodziewał się łatwej przeprawy. Od pierwszych minut goście wyraźnie zaznaczyli swoją obecność, czego efektem były dwie „stuprocentowe” okazje stworzone przez Mateusza Sowę i Grzegorza Wojtowicza, niestety obu zawodnikom nie udało się zamienić tych szans na bramki. Gospodarze, szukali swoich okazji głównie zagrywając długi piłki w boczne sektory boiska, jednak tam dobrze spisywali się Tomasz Florek i Patryk Pawlikowski, pewnie strzegąc dostępu do naszego pola karnego.

Druga połowa to nadal przewaga „żółto-czarnych”. Wszystko zmieniło się w 55. minucie, gdy w wyniku utarczki słownej bezpośrednią czerwoną kartką został ukarany Grzegorz Hostyński, a górczanie od tej pory musieli radzić sobie w „dziesiątkę”. Nasza drużyna cofnęła się na własną połowę i zaczęła szukać swoich szans w kontratakach. Po jednym z nich, piłkę „centrostrzałem” w stronę bramki skierował Daniel Grudz, po drodze futbolówka odbiła się jeszcze od słupka, a pierwszy dopadł do niej Grzegorz Wojtowicz i w 65. minucie otworzył wynik spotkania. W odstępie kilku minut bramkarz Jasionowa musiał wyciągać piłkę z siatki po raz drugi. Po podaniu od Tobiasza Hędrzaka, Wojtowicz „położył” dwóch rywali na ziemię, a następnie ze spokojem skierował piłkę do bramki. W 76. minucie, po jednym z groźnych wyrzutów z autów, Jasionów zdobył kontaktową bramkę, która wlała nadzieję w serca gospodarzy. Nerwowa końcówkę zakończył Mateusz Sowa w doliczonym czasie gry, ustalając wynik spotkania na 3:1.

Pokazując charakter, zaangażowanie, wolę walki, oraz przede wszystkim konsekwencję – pomimo gry w osłabieniu - „żółto-czarni” wywożą cenne punkty z trudnego terenu i zachowują fotel lidera. Po 3. kolejkach, możemy mieć powody do zadowolenia. Z pewnością cieszy fakt, iż do dobrej formy strzeleckiej z poprzedniej kampanii, dołożyliśmy mądrą grę w defensywie, czego efektem jest tylko jedna bramka stracona w 3. kolejkach.

JKS Jasionów - LKS Górki 1:3

LKS Górki:  Kamil Ostrowski – Tomasz Florek (c) , Sebastian Szmyd ( Patryk Szczepek 75’), Szymon Florek, Patryk Pawlikowski – Grzegorz Hostyński, Łukasz Komski, Tobiasz Hędrzak, Daniel Grudz, Mateusz Sowa – Grzegorz Wojtowicz

Bramki: Grzegorz Wojtowicz 65', 71', Mateusz Sowa 90'+3,

Żółte kartki: Tomasz Florek, Patryk Pawlikowski,

Czerwona kartka: Grzegorz Hostyński,